Designblok 15

KDE: Výstaviště Praha Holešovice

PROGRAM

Letošní Designblok, největší přehlídka designu a módy ve střední Evropě, se uskuteční v prostoru holešovického výstaviště
a na řadě míst po celé Praze. Nenechte si ujít sedmnáctý ročník Designbloku, který opět představí desítky jedinečných instalací věhlasných českých i evropských designérů.

Kam na Designblok?

Superstudio, Průmyslový palác – prostor Superstudia, střední hala a pravé křídlo Průmyslového paláce, bude tradičně věnován novinkám z oblasti nábytku, bytových doplňků a svítidel v podání prestižních českých i zahraničních značek. Ve střední hale bude umístěna hlavní výstava Svobodo kurátorek Agnieszky Jacobson a Tulgy Beyerle.

Openstudio, Průmyslový palác – v Openstudiu budou mít návštěvníci příležitost zhlédnout tvorbu více než stovky designérů, designérských studií z řady evropských zemí i prestižních médií. Součástí Openstudia bude také výstava nejlepších diplomantů, která vznikla ze soutěže Diploma Selection, a profilové výstavy vybraných domácích a zahraničních studií.

Art House, Lapidárium – jedinečná, původně novorenesanční budova Lapidária se spolu s divadlem Spirála promění v Art House Designbloku, který již třetím rokem bude hostit projekty na pomezí umění a designu. Art House je každoročně místo, které by neměl minout žádný sběratel umění a mimořádných zážitků. V letošním roce se v něm představí instalace špičkových českých designérů i zahraničních hostů.

Art House, Spirála – v prostoru výjimečného architektonického díla z roku 1991 se představí projekt M-pod Jiřího Příhody, který návštěvníky zavede na planetu Mars.

ŠKODA Design Runway – program módních přehlídek a doprovodných akcí bude uveřejněn již brzy na našem webu.

Desítky dalších instalací budou umístěny po celém městě. Těšte se na Designblok a zažijte Prahu plnou umění!

CCGD 2009 2