Photo
2015-09-10

Kdo stojí za projektem Teniskology?

Za 2500 m2 tenisek a originálním programem, který zažijete, pokud 24. 10. dorazíte do Vinohradského Pavilonu na TENISKOLOGY, stojí tři postavy hrdě se hlásící ke komunitě SNEAKERHEADS. Fabrice Biundo je kreativní ředitel vydavatelského domu Burda a autorem mnoha úspěšných projektů. Monika Szeroczynska je jeho kolegyně a pracovní múza, kterou si dovezl z Polska. A Yemi A. D. pak dokazuje, že kreativní nápady se dají v jeho JAD Productions proměnit v nezapomenutelné zážitky. U tohohle spojení bláznivého nápadu a megalomanské produkce prostě musíte být. A vypadá to, že rok 2015 je jen začátek…

Fab

Proč Teniskology?
Chtěl jsem pro novou generaci vytvořit cool projekt. A co je víc cool než pár tenisek? Potom, co jsme s Monikou navštívili pár sneaker veletrhů, vedly naše kroky rovnou za Yemim a od něj už to byl sprint až do cíle. Chtěli jsme začít s malým marketem, ale zvrhlo se to ve 3 patra plná tenisek, nových show a mladých celebrit. Na první rok to docela jde, ne? 🙂 Takže vás, doufám, v teniskách 24. října uvidím na místě.

Moje první tenisky…
Chuck Taylor All Star 70′, které jsem dostal od mých rodiču asi před 35 lety. Tenhle model miluju, je věčný a pro mě prostě první. Mám k němu teda ještě asi 99 dalších, neméně pěkných párů, což má žena dost ocení – všechny jsou totiž v naší předsíni :).

Monika

Proč Teniskology?
V “lifestylu” pracuju už 10 let, a pokud jde o dokonalý ženský styl, tak ten má jen dvě varianty – opravdu vysoké podpatky, anebo cool tenisky. Časem u mě převládla varianta druhá . Nosit je není jen stylové, ale taky osvěžující a zábavné, dá se tomu snadno propadnout. Stejně jako nápadu spojit tenisky s eventem pro všechny sneaker lovers, jako jsem já. Po téměř roce příprav se den D (nebo vlastně T) blíží a bude mnohem větší než naše původní plány. Tak dorazte a užijte si ho.

Moje první tenisky…
Vyrostla jsem v komunistickém Polsku, kde mít cool tenisky (originálky!) byla opravdová výzva. Ale výzvy mě baví, proto když mě rodiče ve 13 letech poslali na jazykový kurz do Londýna, můj cíl byl jasný – barevné a originální tenisky.
Domů jsem odjížděla v nachových botech NIKE – splněný sen – a nosila je pyšně až do roztrhání. V mém albu z Londýna fotky památek nehledejte :).

Yemi A.D.

Proč Teniskology?
Tenisky pro mě symbolizují odvázanost a neustálý pohyb – ať už jdu na trénink, vydávám se na cestu do NYC, nebo večer na tah městem. Mám rád lidi, co se neberou až moc vážně, a v teniskách se odráží část té nadsázky, přístup k životu i vlastní osobitý styl.

Moje první tenisky…
První vlastní tenisky jsem si mohl koupit až v 18, když jsem ušetřil dost a mohl si je dovolit. Pamatuji si, že jsem se vyhýbal všemu pouličnímu bordelu, aby co nejdéle vydržely. Přišel jsem o ně při ztrátě kufru na cestě za prací do Skandinávie. Od té doby už jsem prochodil spoustu párů, ale jedním z nejoriginálnějších byly sneakers od kamaráda grafika, který si dal tu práci, aby mi je celé ručně nadesignoval. Tady je video, které jsem spolu s teniskami dostal.”

Yemiho navíc najdete mezi T GURUS, kam bezpochyby patří.
A pokud chcete zjistit, jak jste na tom s teniskami vy, udělejte si před Teniskology raději pár testů 🙂

HYPEBEAST
QUIBBLO
GOTOQUIZ