Photo
2015-10-14

Švec live na Teniskology!

Přijď na Teniskology a my ti “live” ukážeme, jak vznikají opravdový sneakers!

Boty. Každý den se rozhoduješ, jaké si obuješ, v jakých strávíš den.
Doprovází tě na tvých cestách po celý život, formují tvé pohodlí, spojují tě se zemí, utvářejí tvůj styl, kterým komunikuješ s okolním světem. Uděláš v nich první krok; krok do života, krok do nového dne, krok k úspěchu.

My ti jen pomůžeme pohodlně vykročit, abys mohl jít svou cestou…

Honza Klimeš (*5. 6. 1980) v Českých Budějovicích

Výrobce, designér a majitel firmy v jedné osobě. Jedině u toho, co si sám vyrobím, od prvního návrhu přes kompletní výrobu bot až po předání hotového výrobku, dokážu plně garantovat kvalitní materiály a řemeslné zpracování. Především mám ale jistotu, že s výrobkem bude zákazník spokojený.

Odmala jsem se potuloval v ševcovské dílně, kde šéfovala moje babička, a hrál jsem si s kůžemi. Ve 14 letech jsem nastoupil v Plzni na učňovský obor obuvník pro zakázkovou výrobu obuvi. Zde jsem se naučil různé způsoby výroby bot, především pak staré a léta osvědčené technologie.  Po 3 letech následovaly 4 roky na střední průmyslové škole kožařské ve Zlíně. Tady jsem se seznámil s kompletní výrobou bot od prvotního nákresu přes tvorbu šablon až po plánování výrob. Velkým přínosem byla možnost nahlédnout a zkusit si výrobu všech možných bot v bývalém obuvnickém království s názvem Svit Zlín. Už na střední škole jsem zjistil, že boty jsou můj osud. Začal jsem tvořit první návrhy, které jsem si sám vyrobil… Mezitím jsem si rozšířil obzory při studiu učňovského oboru obuvník pro ortopedickou výrobu obuvi. Následovalo 5 let na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kde jsem se věnoval oboru Hygiena a inženýrství obouvání. Rok jsem strávil na výměnném pobytu v mece německého obuvnického průmyslu v Pirmasenu. V roce 2011 jsem se stal soudním znalcem se specializací na posuzování obuvi, galanterních výrobků a materiálů.

Mezitím jsem se však stále věnoval výrobě dámských i pánských bot, a to přes šermířské, ortopedické, sportovní až po společenské. Zřídil jsem si svou první dílnu a v roce 2015 jsem zjistil, že tenisky, anebo chcete-li kecky, jsou tím správným směrem. Tenisky, u kterých máte jistotu, že tvůrce vyslyší zákazníkova přání, vybere ty nejlepší materiály a vloží do jejich výroby svůj ševcovský um.

Facebook Instagram

jan-klimes