Yemi A.D.

Yemi A.D.

Choreograf, režisér, performer

Yemi Akinyemi Dele je známý choreograf, režisér, performer a umělec. Narodil se v Liberci otci z Nigérie a české matce. Díky svému multikulturnímu původu zakomponoval do svého umění mnoho různých kultur z regionů z celého světa. Vystupoval v Paříži, Londýně, Barceloně, Los Angeles, Tokyu, Šanghaji, Bombaji a mnohých dalších. V roce 2010 vytvořil choreografii pro celosvětové turné světové hiphopové superstar Kanye Westa, se kterým spolupracoval také na krátkém filmu „Runaway“, jeho vystoupení v Saturday Night Live a na MTV Video Music Awards 2010.
Jaká vzpomínka se váže k tvým prvním teniskám? 

První vlastní tenisky jsem si mohl koupit až v 18, když jsem ušetřil dost a mohl si je dovolit. Pamatuji si, že jsem se vyhýbal všemu pouličnímu bordelu, aby co nejdéle vydržely. Přišel jsem o ně při ztrátě kufru na cestě za prací do Skandinávie. Od té doby už jsem prochodil spoustu párů, ale jedním z nejoriginálnějších byly sneakers od kamaráda grafika, který si dal tu práci, aby mi je celé ručně nadesignoval. Tady je video, které jsem spolu s teniskami dostal.

Proč ty a Teniskology? 
Tenisky pro mě symbolizují odvázanost a neustálý pohyb – ať už jdu na trénink, vydávám se na cestu do NYC, nebo večer na tah městem. Mám rád lidi, co se neberou až moc vážně, a v teniskách se odráží část té nadsázky, přístup k životu i vlastní osobitý styl.