Maxim Habanec

Maxim Habanec

Skateboardista

Maxim Habanec se narodil v Praze v roce 1992. Na skateboardu začal jezdit už v 6 letech a od té doby jezdí, jak jen to jde. Nejradši má street, objevil se v mnoha video profilech a v posledních letech patří na závodech v Česku i ve světě k nejlepším jezdcům. Několikrát vyhrál Mistrovství ČR a pravidelně se účastní závodů ve všech kontinentech. Maxim vystudoval grafický design a nyní se pustil do studia mezinárodních vztahů. Kromě skateboardingu se věnuje i snowboardingu, rád cestuje a hlavně tráví čas s kamarády. Od podzimu 2011 je Red Bull sportovcem.

Proč ty a Teniskology?

Boty jsem řešil odjakživa. Už když jsem byl malej, na skejta jsem si vždycky vybíral jen ty nejlepší boty. Vzhledem k tomu, že nikdy nevydržely moc dlouho, jsem je pořád střídal. Vždycky bylo težký najít pár bot, který by fakt dobře vypadaly, zároveň by se v nich dobře jezdilo nebo dalo jít i na party. Za rok vystřídám někdy až 30 párů tenisek – už z toho důvodu si myslím, že k tomu mám co říct.

Jaká vzpomínka se váže k tvým prvním teniskám?

Když mi bylo asi 6 let, snil jsem o Vanskách na ježdění. V tý době se ale v Čechách neprodávaly tak malý velikosti a ani nešlo objednat nic přes e-shopy. Mojí mámě se nějakou záhadou podařilo objednat jeden pár v mini velikosti, který pak přišel do obchodu. Byly to první boty, který jsem si vybral sám a nosil jsem je až do rozpadu. Nejvtipnější je, že ten model nosím dodnes!