en.dru

en.dru

Beatboxer

Vzhledem ke své hyperaktivitě už jako malý hoch neustále vydával zvuky a tóny v rytmických sekvencích. I přes veskrze humorné narážky své matky: `Ondro, netikej!`, a přesto, že později vystudoval Činoherní herectví na JAMU, vytrval a při škole stále pokračoval v prozpěvování, tlučhubectví a hudebním samovzdělávání. JAMY (není myšleno zavařené ovoce v podobě marmelády) s ostatními muzikanty (později i členy makomako) se mu stali denní bagetou. Netrvalo dlouho a vyrostl z něho ryzí hudební improvizátor a věčný hledač smyček i všech možných přesmyček, vokální virtuóz a majitel mnoha cen a póz – Vicemistr světa v loopingu a několikanásobný mistr ČR v beatboxu, krabičkový a rytmický mág a především spokojený chlapec – en.dru.

Proč ty a Teniskology?

Z několika důvodů:

1) Protože mě Yemi oslovil na Guruovství a mně bylo ctí :-).

2) Protože beatbox (i přesto, že ho používám spíše jako hudební nástroj) je původně součást hip-hopu a hip-hop je součást ulice a já jsem jako malý hoch byl součást ulice. Mno a když se mi v mých pubertálních letech poštěstilo mít na sobě streetwear, tedy `hadry ulice`, byl jsem z toho doslova na hadry!

3) Těšíme se, jak si na akci s Danem Bártou zahrajeme.

Vzpomínka na Vaše první tenisky? ?

Bylo mi 6 a táta přivezl od kamaráda z Lucemburska kotníčkový Ády, který byly bělejší než lední medvěd vymáchanej v savu. Připadal jsem si hustější než populace v Bangladéši.